بررسی بازی Survive – Wilderness بقا در طبیعت رام نشده

زندگی در شرایط سخت نام اپلیکیشنی اندرویدی است که جذابیت زیادی دارد. در جریان این بازی، کاربر باید اقداماتی انجام دهد تا جانش حفظ شود و در مقابل به مکانی ایمن برسد. همراه سلوچ باشید تا به بررسی بازی Survive – Wilderness بپردازیم.

شرایط سخت و دشوار حیاتی ممکن است برای هر فردی اتفاق بیافتد و افرادی که در شرایط نامناسب محیطی زندگی می‌کنند، بیشتر با این موضوع رو‌به‌رو هستند. برای مثال گیر کردن در جنگلی دورافتاده بدون هیچ کمک یا وقوع زلزله، همگی شرایطی هستند که در آن‌ها انسان سعی می‌کند تا پیش از سایر نیاز‌هایش، جانش را نجات دهد. البته توصیه‌ها و کتاب‌های زیادی نیز در این خصوص وجود دارند که مطالعه آن‌ها باعث آموزش رفتار‌های مناسب در چنین شرایطی می‌شود تا بلکه انسان از طریق این آموزش‌ها بتواند جانش را نجات دهد و به شرایط مناسب برسد.(بازی بقا در طبیعت رام نشده)

survive – wilderness

بقا در طبیعت رام نشده

داستان‌های واقعی زیادی در خصوص سرگذشت برخی انسان‌هایی شنیده‌ایم که در شرایط دشوار قرار گرفته‎اند که همگی در عین هیجان‌انگیز بودن، نوعی ترس و اضطراب نسبت به اینکه نکند ما نیز روزی دچار چنین شرایطی شویم به همراه دارد. در این مقاله از سلوچ به بررسی بازی جالب Survive Wilderness یا همان زندگی در شرایط سخت می‌پردازیم. همان‌طور که از نامش معلوم است به شیوه گذراندن زندگی در شرایط سخت و حیاتی مربوط می‌شود و کاربر باید با انجام کار‌هایی جانش را حفظ کند و به مقصدی ایمن برسد.

بقا در طبیعت رام نشده

در همین ابتدای مقاله باید بگوییم که بازی Survive به هیچ وجه شبیه بازی‌های عادی نیست و در واقع نوع بازی فکری به حساب می‌آید که گرافیک شگفت‌انگیزی نیز در آن نخواهید دید. اما حالاتی که این بازی اعمال می‌کند، باعث می‌شود معتاد آن شوید و هرچه بیشتر به نجات جان شخصیت موجود در بازی بپردازید. در حقیقت با نصب بازی وارد محیطی قهوه‌ای رنگ می‌شوید که پس از انتخاب بازی جدید، با متنی در خصوص اینکه ماشین‌تان در جنگل گیر کرده است و باران شدیدی نیز می‌بارد، روبه‌رو می‌شوید (تا با حالات اولیه بازی آشنا شوید). همانند آنچه که در ادامه بازی وجود دارد، در این بخش نیز سؤالی پرسیده می‌شود که باید نظرتان را در خصوص آن بدهید و بر اساس نظرتان اقدام کنید. برای مثال یکی از این گزینه‌ها فشردن هر چه بیشتر پدال گاز است که البته با انتخاب این گزینه ماشین هر چه بیشتر در گل فرو می‌رود. گزینه دیگر نیز به مرور وسایلی که در کنارتان دارید، مربوط می‌شوید و از طریق آن می‌توانید از ماشین خارج شوید و با استفاده از وسایل موجود، جانتان را حفظ کنید. البته همانند شرایط حساس، وقت زیادی نیز برای تصمیم‌گیری ندارید، زیرا چند نمودار در زیر صفحه نمایش داده می‌شود که باید در عین توجه به آن‌ها، تصمیمات لازم را بگیرید و به مسیرتان ادامه دهید. (بازی بقا در طبیعت رام نشده)

بقا در طبیعت رام نشده

اولین گزینه‌ای که در زیر صفحه وجود دارد و باید به آن توجه داشته باشید، مربوط به درجه حرارت بدن می‌شود که با کاهش آن، جانتان به خطر می‌افتد و بازی را می‌بازید. گزینه دوم و سوم نیز به میزان رطوبت و انرژی بدن مربوط می‌شود و آخرین گزینه نیز در ارتباط با خواب است. (بازی بقا در طبیعت رام نشده)

کاربران گرامی در حین انجام این بازی باید توجه داشته باشید صفر شدن درصد هر یک از این موارد باعث می‌شود که نتوانید به بازی ادامه دهید. برای مثال با صفر شدن حرارت بدن، شخصیت موجود در بازی جانش را از دست می‌دهد و می‌بازید. از سوی دیگر با صفر شدن میزان خواب (استامینا – Stamina) روند بازی متوقف می‌شود و فرد به خواب می‌رود و بعد از مدتی که خوابید، بازی ادامه می‌یابد. پس در جریان بازی Survive باید به علائم حیاتی فرد توجه داشته باشید و اقدامات لازم را نیز برای آن انجام دهید.

082cddb8-e929-45f3-a993-29da446d1cbd

اما نماد‌های مربوط به علائم حیاتی، تنها در بخشی از صفحه اصلی بازی قرار گرفته‌اند و در سمت‌های دیگر آن شاهد گزینه‌های متفاوتی هستیم. یکی از گزینه‌هایی که در اغلب بخش‌ها وجود دارد، Inventory نامیده می‌شود که درون آن تمام وسایلی همراه فرد قرار گرفته است و برای مثال از طریق این بخش می‌توانید آب بنوشید یا لباس گرم به تن کنید. البته شاهد وسایلی دیگری نیز در این بین هستیم که می‌توان به چراغ قوه، بطری، قلاب ماهی‌گیری و موارد این چنینی اشاره کرد. (بازی بقا در طبیعت رام نشده)

بقا در طبیعت رام نشده

مورد دیگری که وجود دارد این است که کاربر می‌تواند در صورت نیاز به جایی برود تا از آنجا غذایی برای خوردن پیدا کند. جمع کردن چوب برای روشن کردن آتش، ساختن بادگیر برای حفظ حرارت بدن، خوردن غذاهایی که پیدا کرده‌اید، ساخت دیوار آتش، ساختن وسیله‌ای برای جمع کردن آب باران و مواردی از این قبیل از جمله کار‌هایی هستند که در جریان این بازی باید آن‌ها را انجام و به مسیرتان ادامه دهید. همان‌طور که گفته شد حفظ جان در این بازی با وجود اینکه مهم است، اما تمام کار نیست و برای رسیدن به مقصدی ایمن باید از طریق بخش Navigate وارد عمل شوید. در این قسمت که رفته‌رفته تغییر می‌کند، جاهایی که می‌توانید بروید تا جانتان حفظ شود و غذایی پیدا کنید، نمایش داده می‌شود. البته باید بدین نکته نیز توجه داشت که در بخش Navigate ویژگی‌های هر محل نیز نمایش داده می‌شود که از طریق آن می‌توانید انتخاب مناسب‌تری برای حرکت کردن داشته باشید. علاوه بر این، در بخش Navigate اطلاعاتی در خصوص زمان لازم برای رسیدن به محل مورد نظر و مسافت نیز نمایش داده می‌شود و بر اساس آن باید به علائم حیاتی نیز توجه داشته باشید. برای مثال با انجام سفر‌های طولانی نیاز خواهید داشت تا کمی بخوابید.

بقا در طبیعت رام نشده

در بالای صفحه اصلی نیز تعداد روز‌های سپری شده و مسافتی که تا مکان ایمن باقی مانده، نمایش داده می‌شود که بر اساس آن می‌توانید مدت زمانی را که تا اتمام بازی مانده بسنجید.

(بازی بقا در طبیعت رام نشده)

یکی از مواردی که در این بازی جالب است و البته در ابتدای بازی نیز در خصوص آن هشدار داده می‌شود، مربوط به صداهایی است که در جریان بازی پخش می‌شود. این صداها کاملا تداعی‌گر محیطی هستند که فرد در آن قرار دارد و در ابتدای بازی نیز توصیه می‌شود، صدا گوشی را زیاد کنید تا این بازی هرچه بیشتر جالب‌تر شود.

بقا در طبیعت رام نشده

بازی Survive داستان جالبی دارد و می‌تواند دقایق زیادی از زندگی‌تان را به خودش مشغول سازد و بسیار هیجان‌انگیز و گاهی اعتیادآور است (بخش‌هایی از این بازی نظیر انجام کار‌های مختلف برای سلامتی، ما را به یاد بازی سیمز می‌اندازد). یکی از دلایلی که بازی کردن با این اپلیکیشن را توصیه می‌کنیم، محیط کاملا انگلیسی آن است که باعث می‌شود زبانتان نیز بهتر شود و با لغات و اصطلاحات جدیدی رو به رو می‌شوید که مجبور خواهید شد به سراغ دیکشنری بروید و معنای آن‌ها را پیدا کنید. (بازی بقا در طبیعت رام نشده)

بازی Survive – Wilderness برای سیستم عامل اندروید توسعه داده شده و کاربران تلفن‌های هوشمند و تبلت‌های اندرویدی می‌توانند از آن استفاده کنند. برای دانلود و نصب این برنامه روی دستگاهتان از طریق لینک زیر وارد عمل شوید:

لینک دانلود (گوگل‌پلی)

نظرتان را در خصوص بازی Survive – Wilderness با ما و کاربران سلوچ در میان بگذارید.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.