10 ویژگی هر راهنمای تور موفق چیست؟

در این مقاله مهم ترین تکنیک ها و مهارت ها برای تبدیل شدن به یک راهنمای تور موفق را با شما سلوچی عزیز در میان می گذاریم.با ما همراه باشید… 10 ویژگی هر راهنمای تور موفق سلوچ

10 ویژگی هر راهنمای تور موفق چیست؟

1 مقتدر و خوش برخورد باشید

از آنجایی که فقط یک راهنمای تور همراه تعداد زیادی از گردشگران است و هرکدام از آنها بدنبال گرفتن مهم ترین اطلاعات و یافتن سرگرم کننده ترین چیزها هستند و راهنمای تور نیز بیشتر روز را با آنها سرکار دارد  لذا یک راهنمای تور موفق باید به مقدار زیادی مقتدر و البته جذاب باشد.

اقتدار و جذابیت می تواند در شما ذاتی باشد اما با تمرین هم می توانید این ویژگی های خوب را در خود پرورش دهید. باید هر روز به دنبال فرصت هایی بگردید تا گروه همراه خود را سرگرم و خوشحال کنید. همچنین به تجربیات قبلی خود در هدایت گروه گردشگران فکر کنید اینکه چطور و با چه تکنیک هایی توانستید موجبرضایت همراهانتان شوید. 10 ویژگی هر راهنمای تور موفق سلوچ

2 شما باید بصیرت داشته باشید!

اگر مقتدرترین و جذاب ترین راهنمای تور در دنیا باشید اما کارتان را بلد نباشید حتما مخاطبان خود را از دست می دهید. وظیفه یک راهنمای تور این است که در میان همه مسئولیت های دیگر توجه کند که اعضای گروه درباره چه چیزی صحبت می کنند؟ یعنی باید برای تمام وقایع و موضوعاتی که یکی از همراهان ممکن است  سوال کند پاسخ مناسبی در آستینتان باشد.

 

10 ویژگی هر راهنمای تور موفق چیست؟
توجه کند که اعضای گروه درباره چه چیزی صحبت می کنند؟

اطمینان حاصل کنید که درباره تمام موضوعاتی که باید می دانید و بر  پرسش های احتمالی تسلط کامل دارید. همچنین  هر زمانی که به یکی از سوالاتی که از شما پرسیده می شود  پاسخ می دهید، فکر کنید که چگونه به آن پاسخ داده اید و تمرین کنید که دفعه  بعد پاسخ شایسته تری بگویید.

3 باید خوب ارتباط برقرار کنید

اگر شما فرد بصیر و جذابی باشید اما نتوانید با گروه خود تعامل کنید باعث می شوید که آنها فکر کنند با معلم تاریخ دبستان خود به گردش آمده اند… همچنین این احساس را به همراهان خود می دهید که همه چیز در ارتباط با شما یک طرفه است.

گردشگری فقط به معنی نشستن و شنیدن صحبت های راهنمای تور نیست بلکه با گفتگو و برخورد با دیگران تحقق پیدا می کند.

پس باید با همراهان تور و و کسانی که شما راهنمایشان هستید رفاقت کنید.

مطمن شوید که با اعضای تور خود به خوبی ارتباط برقرار کرده اید و کاری کنید که آنها بعد از سفر با یاد شما سفر را به خاطر بسپارند.

 

10 ویژگی هر راهنمای تور موفق چیست؟
باعث می شوید که آنها فکر کنند با معلم تاریخ دبستان خود به گردش آمده اند!

4 شما باید یک داستان پرداز خوب باشید

مردم عاشق این هستند که برایشان درباره تارخ یک شهر بگویید یا راز هایی که در پس یک یخچال بزرگ است را برایشان بگشایید اما آنها واقعا واقعا ! دوست دارند به داستان ها گوش بدهند.

زمانی که مشغول سفر کردن با گروهتان هستید اگر فرصتی پیدا شد یکی دوبار سر صحبت را باز کنید و داستانی درباره یک هدف یا یک اثر ساخته بشر یا هر چیز دیگری بگویید.

داستان پردازی و قصه گویی اصلا کار دشواری نیست، همه چیز به وقت شناسی شما، طول داستان و پیام آن بستگی دارد .

پیش از آنکه شروع به تعریف کردن یک داستان ،ابتدا مشخص کنید که داستانگویی چقدر باید طول بکشد و بار ها داستان را برای خود تعریف کنید تا خوب برایتان جا بیوفتد.

10 ویژگی هر راهنمای تور موفق چیست؟
وقت شناسی  رمز موفقیت شما به عنوان یک راهنمای تور است.

5 شما باید در مدیریت زمان و سازماندهی ماهر باشید

وقت شناسی  رمز موفقیت شما به عنوان یک راهنمای تور است. شما باید در زمان خاص تور را به مکان مناسب ببرید. وقتی برای بازدید می روید باید مراقب باشید که بیش از حد زمان خود را صرف نکنید. وقت گذاشتن بیشتر یا کمتر از میزان تعیین شده می تواند کل برنامه روزانه سفر را بهم بریزد.

به برنامه سفر تور خود نگاه کنید و مطمن شوید دقیقا می دانید چه موقع باید در کجا باشید.

سپس هر بار که توری را به آن محل خاص می برید با خودتان مرور کنید که آیا زمانی که بار قبل در آنجا صرف کردید مفید بود یا خیر؟ از خودتان بپرسید اگر بیشتر وقت می گذاشتید بهتر بود یا کمتر؟ 10 ویژگی هر راهنمای تور موفق سلوچ

به علاوه شما ممکن است در صف خرید بلیط برای یک پارک ملی گروه را معطل نگهدارید یا اینکه از قبل بلیط هارا تهیه کرده باشید.

همانطور که گفته شد سازماندهی و مدیریت زمان خصوصیت یک راهنمای تور موفق است.

6 شوخ طبع و با نمک باشید

نیازی نیست که یک کمدین باشید تا در کارتان موفق شوید اما برای تاثیر بیشتر کلام استفاده از یکی دوتا جوک ضرر ندارد. شوخی کردن با یکی از اعضای گروه ممکن است تبعات داشته باشد لذا بهترین راه برای نشاندن گل خنده بر لبان همراهانتان شوخی کردن درباره خودتان است.

روش دیگر این است که شوخ طبعی را در کارها و گفتارتان وارد کنید. درباره وقایع جالب  خنده دار صحبت کنید و از وضعیت های خنده داری که ممکن است سر راه شما قرار بگیرد بیشترین بهره را ببرید.

7 با اعضای گروه همدل باشید

شما به عنوان یک راهنمای تور با افراد زیادی در موقعیت های مختلف سرکار دارید پس بدون تردید باید خود را برای رویارویی با شرایط غیر متعارف آماده کنید. کلید عبور از این شرایط همدلی است.

ممکن است یکی از همراهانتان خبر های بدی از خانواده اش دریافت کند یا دچار ترس و ناراحتی باشد یا از ناتوانی خاصی رنج ببرد،باید در هر شرایطی بتوانید با مشکلات روبرو شوید و اعتماد همراهانتان را جلب کنید. 10 ویژگی هر راهنمای تور موفق سلوچ

توجه کنید که با اندکی همدلی کردن هم از پس تمام مشکلات بر می آیید و هم چیزهای زیادی خواهید آموخت.

8 باید یک مدیر بحران خوب باشید

شما باید در برخورد با رویداد های غیر منتظره واکنش های حساب شده نشان دهید.

شما به عنوان یک راهنمای تور در معرض اتفاقات پیشبینی نشده قرار دارید. برای مثال ،وضعیت هوا ممکن است به سرعت دگرگون شود ، همه چیز ممکن است بهم بریزد، یا اینکه گروه همراهتان ممکن است با همراهان قبلی شما بسیار متفاوت باشند. 10 ویژگی هر راهنمای تور موفق سلوچ

10 ویژگی هر راهنمای تور موفق چیست؟
یاد بگیرید که هربار چیزی اتفاق خواهد افتاد که برایش آماده نیستید!

خیلی مهم است که شما آماده و انعطاف پذیر باشید و بتوانید برای شرایط پیشبینی نشده تصمیات آنی بگیرید.

البته زمان و تجربه  لازم است تا بتوانید برای هر شرایطی برنامه ریزی کنید اما رمز موفقیت در این است یاد بگیرید که هربار چیزی اتفاق خواهد افتاد که برایش آماده نیستید.

یک راه برای آماده شدن این است که گزینه های در دسترس داشته باشید. مثلا یک کیت کمک های اولیه یا لباس های ضد آب بارانی یا مسیر دومی برای حرکت اگر لازم است از قبل مهیا نمایید. 10 ویژگی هر راهنمای تور موفق سلوچ

گزینه های روی میز بیشتر این اطمینان را می دهدکه مشتریان هنوز یک تجربه عالی با شما خواهند داشت.

9  باید در مسیر یابی استاد باشید

این مورد به نظر واضح می آید اما برخی از مردم ذاتا توانایی مسیریابی خوبی ندارند و ممکن است حین مسیریابی در شرایط استرس زایی قرار بگیرند. ممکن است هرگز متوجه نشوید که چه زمانی لازم است از مسیر خارج شوید. پس مهارت در مسیر یابی رمز موفقیت در کارتان خواهد بود.

نکته دیگری که هر راهنمای تور باید بداند این است که معمولا گردشگران دوست دارند از شما درباره اطلاعات محلی بپرسند. کجا می شود یک اتومبیل کرایه کرد؟ درمانگاه کجاست؟ برای شام به چه رستورانی بروم؟ 10 ویژگی هر راهنمای تور موفق سلوچ

با قدری تحقیق و پرس و جو می توانید در پاسخ به مشتریانتان چیزی بیش از تجربیات گذشته شان پیشنهاد کنید.

چگونه به دماوند سفر کنیم؟

10 شما باید پرشور و اشتیاق باشید تا به یک راهنمای تور خوب تبدیل شوید

اگر شما نسبت به کارتان اشتیاقی ندارید یا به اشتراک گذاشتن تجربیاتتان با آدم های جدید شما را خوشحال نمی کند لذا راهنمای تور شدن اصلا شغل مناسبی برای شما نخواهد بود. 10 ویژگی هر راهنمای تور موفق سلوچ

مشتری ها پول می پردازند تا یک تجربه به یاد ماندنی داشته باشند خواه این اولین تور شما باشد خواه 10 هزارمین تور شما. آنها اصلا نباید این را بدانند.

اشتیاق به کارتان می تواند باعث درخشش شما بشود ، پس یادتان باشد این شور و علاقه را با مشتریانتان به اشتراک بگذارید  شما خواهید دید که هربار در خاطره آنها بازتاب می یابد! 10 ویژگی هر راهنمای تور موفق سلوچ

منبع

با سلوچ همراه باشید.

 

یک دیدگاه در “10 ویژگی هر راهنمای تور موفق چیست؟

  • اکتبر 15, 2018 در10:35 ق.ظ
    پیوندیکتا

    راه نمایی های عالیی بود.ممنونم ازتون

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.