راهنمای شست و شوی پوشاک و کیسه خواب پر +کاربردی

🗻 در این مقاله به بیان مهمترین نکات برای راهنمای شست و شوی پوشاک و کیسه خواب پر می پردازیم . با سلوچ همراه باشید.

راهنمای شست و شوی پوشاک و کیسه خواب پر

راهنمای شست و شوی پوشاک و کیسه خواب پر

شستشو با دست

🔹از صابون های متعادل بدون آنزیم استفاده کنید.

وان حمام را با آب ولرم پر کرده و صابون را با آب مخلوط کنید. سپس کیسه خواب را داخل آب فرو ببرید. اگر کیسه خواب شما از پارچه های ضد آب ساخته شده است بهتر است قبل از شستشو آن را پشت و رو کنید. (راهنمای شست و شوی پوشاک و کیسه خواب پر)

🔸کیسه خواب را در وان حرکت دهید و آن را به آهستگی فشار دهید تا صابون به همه قسمت­ها برسد.

🔹آن را برای مدت ۳۰ تا ۴۰ دقیقه رها کنید و سپس مرحله قبل را تکرار کنید. سپس سوراخ گیر وان را بردارید تا آب به طور کامل تخلیه شود. بدون اینکه کیسه خواب را بلند کنید آب را با آرام لوله کردن کیسه خواب از آن خارج کنید.

🔸سپس وان را دوباره با آب ولرم پر کنید و با حرکت دادن کیسه خواب آن را آبکشی کنید. همانند مرحله قبل دوباره آب وان را خالی کرده و آب را با آرام لوله کردن کیسه خواب از آن خارج کنید. این مرحله را آنقدر تکرار کنید تا دیگر حباب صابونی مشاهده نکنید.

🗻شستن پوشاک و کت پر با ماشین لباسشویی:🗻

🔹تمامی زیپ ها را ببندید. از یک صابون متعادل و بدون آنزیم استفاده کنید. اگر از موادی استفاده می کنید که از فروشگاه های کوهنوردی خریداری کرده اید پس بهتر از دستوالعمل آن ها پیروی کنید. (راهنمای شست و شوی پوشاک و کیسه خواب پر)

🔸از ماشین های لباسشویی که درب آن ها از جلو باز می شوند استفاده کنید. استفاده از ماشین لباسشویی هایی که دربشان در بالا قرار دارد می تواند به پوشاک و کیسه خواب شما آسیب بزند.

🔹ماشین لباسشویی را بر روی حالت (delicate) و یا (wool) و یا هر گزینه ای که با دمای پایین (کمتر از ۳۰ درجه سانتی گراد) عمل شستشو را انجام می دهد٬ قرار دهید.

🔸پس از آب کشی نهایی توسط ماشین لباسشویی کیسه خواب شما هنوز نیاز به خشک کردن دارد. برای این کار باید از خشک کن هایی استفاده کنید که درب آن ها از جلو باز می شوند (tumble dryer). (راهنمای شست و شوی پوشاک و کیسه خواب پر)

🔹آن را بر روی پایین ترین درجه حرارت قرار دهید. پس از آن نیز کیسه خواب خود را در یک هوای گرم و به دور از تابش مستقیم نور آفتاب هوا بدهید تا از خشک شدن کامل آن مطمئن شوید.

راهنمای شست و شوی پوشاک و کیسه خواب پر

🗻خشک کردن کیسه خواب و یا کت پر:🗻

🔹اگر می توانید از ماشین لباسشویی برای آبگیری استفاده کنید در غیر این صورت کیسه خواب را مدتی رها کنید تا آب آن کم کم خارج شود. پس از آن با استفاده از خشک کن (tumble dryer) که بر روی پایین ترین درجه حرارت قرار دارد می توانید تمام رطوبت کیسه خواب را بگیرید.

در پایان اگرچه ممکن است شما احساس کنید که خارج کیسه خواب کاملا خشک است اما محض اطمینان کیسه خواب خود را چند روز در مکانی گرم که هوا در آن جریان دارد قرار دهید تا تمامی رطوبت آن گرفته شود.هر از چند گاهی تکان هایی به کیسه خواب خود بدهید تا پرهایی که در یک جا جمع شده اند از هم باز شوند.

🔹زمانی که کاملا از خشک شدن کیسه خواب خود اطمینان پیدا کردید و احساس کردید که حالت پف شدگی و نرمی پر کاملا به کیسه خواب بازگشته است و پرها به راحتی داخل آن حرکت می کنند٬ می توانید از آن استفاده کنید.

🔹اگر کیسه خواب خود را برای خشک کردن در خانه ای گرم و با جریان مناسب هوا آویزان کرده اید٬ تقریبا بین یک هفته تا ده روز طول می کشد تا یک کیسه خواب سبک کاملا خشک شود. (راهنمای شست و شوی پوشاک و کیسه خواب پر)

🔹برای خشک شدن یک کیسه خواب پر سنگین باید دو هفته تمام صبر کنید. در صورتی که لایه خارجی کیسه خواب شما ضد آب است بهتر است برای خشک کردن آن را پشت و رو کنید.

سپاس از توجه شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.