دانلود فیلم ۱۲۷ ساعت با لینک مستقیم

خلاصه داستان :

این فیلم نشان دهنده زندگی واقعی کوهنوردی به نام آرون رالستون است که در سال ۲۰۰۳ در حین کوه نوردی دستش در صخره ای گیر می کند و به مدت ۱۲۷ساعت بین صخره ها گیر می افتد.

دانلود فیلم ۱۲۷ ساعت با لینک مستقیم

دانلود فیلم 127 ساعت با لینک مستقیم

۱۲۷ساعت (۱۲۷ Hours)

ژانر : درام، ماجرایی، زندگی نامه، هیجانی

کارگردان : Danny Boyle

فیلمنامه : Danny Boyle

فروش افتتاحیه : هنوز اکران نشده

ناشر: Dream Works

تاریخ اکران : ۷ January 2011

زمان فیلم : ۹۶ دقیقه

زبان : انگلیسی

درجه سنی : R

امتیاز IMDB به این فیلم : ۸٫۶

بازیگران:

James Franco

Kate Mara

Amber Tamblyn

Sean Bott

تماشای تریلر فیلم

دانلود تریلر

نقد و بررسی  فیلم ۱۲۷ ساعت

نویسنده : موحد منتقم

با این کارگردانی بی نقص و دقیق، دنی بویل باید منتظر بماند که در اسکار امسال صدایش بزنند.

موضوع فیلم ۱۲۷ساعت (۱۲۷Hourse) نیز مانند فیلمهای قبلی دنی بویل (۲۸روز بعد و میلیونرزاغه نشین) درباره  مثل هم نبودن  سبک زندگی بین انسانها است. این فیلم نشان دهنده زندگی واقعی کوهنوردی به نام آرون رالستون است که در سال ۲۰۰۳ در حین کوه نوردی دستش در صخره ای گیر می کند و به مدت ۱۲۷ساعت بین صخره ها گیر می افتد. دانشجوی چندکاره جیمز فرانکو که شاعر، بازیگر، کارگردان، نویسنده و در بعضی مواقع یک سوپراستار است به همراه دنی بویل کارگردان فیلم اسکاری میلیونر زاغه نشین با فیلمی ببهره مند از یک داستان به شدت متأثر کننده بازگشته اند که ۱۲۷ ساعت نام دارد. فیلمی که احساسات شما را به شدت جریحه دار می کند. داستان وافعی آرون رالستون که در سال ۲۰۰۳ در یک کوهنوردی صعب الصعود در ایالت یوتا در حین بالا رفتن از  یک تنگه خطرناک به خاطر افتادن سنگی روی  دستش به مدت ۱۲۷ساعت در صخره ای گرفتار ماند.(دانلود فیلم ۱۲۷ ساعت با لینک مستقیم)

ما در فیلم، این ۱۲۷ ساعت سرشار از زجر و نامیدی بدون آب، و از دست دادن جریان خون، به همراه رویاهایی درباره رهایی از صخره و امکان فرار، و دختران، و شکستن خود برای مواجه شدن با واقعیت (او گستاخانه به کسی نگفت که می خواهد به کجا برود) را می بینیم. پس از پنج روز فریاد برای آزادی و انجام هرکاری برای رهایی خود، او ناامید، و به خاطر خونریزی بسیار، کاملاً سست و بی حال می شود، و تنهاراه فرار را قطع کردن بازوی سمت راست خود می بیند. نتیجه معجزه آسای این ماجرا کتابی به قلم خودش به نام: «بین یک صخره و جای سخت» است، و این کتابی است  که فیلم بر اساس آن ساخته شده است.

دانلود فیلم 127 ساعت با لینک مستقیم

فیلم فقط باید با یک دوربین باشد که از قهرمان داستان فیلم بگیرد

فیلم به طرز شگفت انگیزی فرم و محتوا را به هم وصل می کند. اگر شما کتاب را خوانده باشید با خود می گویید «فیلم فقط باید با یک دوربین باشد که از قهرمان داستان فیلم بگیرد و چنین فیلمی حس اسارت بسیار زیادی خواهد داشت.» اما بر خلاف تمامی استدلال ها، خود شما در فیلم جای آرون قرار می گیرید و شما حس تعلیق گیر کردن بین صخره ها را به خوبی درک می کنید و فکر می کنید این خود شما هستید که دست سمت راستتان را قطع می کنید و این خود شما هستید که تنها در بین صخره گیر کرده اید.

همانند فیلم میلیونر زاغه نشین، دوربین در فیلم دنی بویل کار بزرگی برای این فیلم می کند. به او اجازه می دهد به راحتی بین دره ها برود و با آسودگی کامل رویاها و ترس ها و آرزوهای آرون را دنبال کند.(دانلود فیلم ۱۲۷ ساعت با لینک مستقیم)

بنابراین دوربین اوست که صبح ها به سمت آسمان می چرخد تا عبور آهسته یک کلاغ که هر روز از آسمان عبور می کند را ببیند، و تلاش او برای پایین آمدن از صخره ها را به تصویر بکشد. (چاقوی کندی که او به بازویش نزدیک می کند) دوربین اوست که چرخش آب یک بطری را که آرون آن را در کامیونش جا گذاشته در دل کویر نشان می دهد. و همچنین یک حس آرزوی فرار را با دیدن تصاویری از خانواده آرون، دیدار دوباره با نامزدش (کلمنسی پوئسی) و همچنین دیدن دو دختر زیبا در حال قدم زنی که شانس دیدین آنها را قبل از گیر افتادنش داشت! در فیلم ایجاد کند. شناخت دقیق دنی بویل از کارکرد دوربین سرچشمه ی چشم انداز های جذاب فیلم و بیرون آمدن از زندان تنگ آرون است. همانطور که با نشان دادن دید یک پرنده، عظمت و سکوت کویر و اطراف آن را به ما می نمایاند.

دانلود فیلم 127 ساعت با لینک مستقیم

۱۲۷ ساعت ذات یک مرد را به نمایش می گذارد

دنی بویل مزایای تمامی فیلمهای وسترن جان فورد را در فیلم خود  جا داده است. به علاوه او به درون روح شخصیت اصلی داستان نفوذ می کند. بویل همچنین توانسته یک بازی درجه یک از جیمز فرانکو بگیرد. با این کارگردانی بی نقص و دقیق، دنی بویل باید منتظر بماند که در اسکار امسال صدایش بزنند.(دانلود فیلم ۱۲۷ ساعت با لینک مستقیم)

فیلم همانند فیلم دور افتاده درباره انسان تنهایی است که در طبیعت گیر کرده و به تنهایی باید راه فراری برای خودش پیدا کند.

۱۲۷ ساعت ذات یک مرد را به نمایش می گذارد و جیمز فرانکو کسی است که نقش آن مرد که فیلم از زندگی واقعی او الهام گرفته بازی می کند. بازی او شبیه هیچکس در این روزهای هالیوود نیست. بازی حیرت انگیزش حتی شبیه بازی خودش هم نیست. پیچیدگی بازی او قدرت رابرت میچام که به او بازیگری یاد داده است را تداعی می کند. اما چیزی که نقش آفرینی او را به شدت اثر گزار کرده چهره سرحال انگلوساکسون اوست که با هوش زیاد او که در چهره اش نمایان است ترکیب شده!

من به کمک احتیاج دارم

تجربه های مختلف آرون در این سفر اشاره به لایه های عمیق فیلم دارد. ۱۲۷ساعت همچنین یک فیلم انتقادی دو پهلو درباره رفتارها و شجاعت های خودنمایانه مردان است! آرون به اندازه کافی شجاع بود تا این سفر کوه پیمیایی را بدون اینکه به کسی بگوید آغاز کند و فیلم نشان می دهد که آرون چه قدر جسور و از خودراضی است. روحیه مستقل آرون به او راه و روش های نامعمول زندگی کردن را یاد داده است. اما همین روحیه مستقل بودن، او را به خطری مرگبار سوق می دهد و فریادها و ناله های او در پایان فیلم که می گوید «من به کمک احتیاج دارم» و انعکاس صدای خودش به خودش به او این پیام را می دهد که خیلی دیر فهمیده است که تنها نمی تواند زندگی کند! شایدهمان صخره ها و کوه های خشک و تنها، و سکوت بی انتهای نماهای فیلم، نماد انسان هایی تنها هستند که در بیابان تنهایی خودگیر کرده اند و آرون هم یکی از همان صخره ها ی تنها است.(دانلود فیلم ۱۲۷ ساعت با لینک مستقیم)

دانلود فیلم 127 ساعت با لینک مستقیم

این برای آرون یک سرگرمی است. در یک راه پرخطر برای دیدن این مرد ماجراجو که به دل طبیعت بزند به همراه وسایلی  که جان مویر حتی در رویایش نیز نمی توانست چنین تجهیزاتی را تصور کند. کوه نوردی با طناب، قرقره مخصوص کوه نوردی، و ساعت مچی فوق پیشرفته، که ارتفاع سنج دارد. یک لامپ پتزل که بر روی کلاهش نصب کرده است  و یک دوربین! که ممکن بود آخرین لحضات زندگی اش را ثبت کند. این وسایل به آرون  حس گمراه کننده ی امنیت  می دهند. یک حس خود خواهی که در پایان ماجراجویی، کار دستش می دهد تا خودش به عنوان یک فرد مسئولیت پذیر به خودش بقبولاند «این من هستم. آرون! خودت را به یاد بیاور… من این را انتخاب کردم. من تمام چیزهایی را که تا حالا برایم اتفاق افتاده انتخاب کردم» ۱۲۷ساعت با عمق تمام  و با هوشیاری غیرمنتظره به جنبه های شخصیتی آرون می پردازد. وقتی در پایان فیلم سرانجام آرون از بین صخره ها بیرون می آید تازه می فهمدچه کسی است و ما نیز همینطور! (دانلود فیلم ۱۲۷ ساعت با لینک مستقیم)

«برای رسیدن به خودم چه راهی که نرفتم… از همان آغاز به پایانش رسیدم….بی درد بود آغازش… اما اکنون من به این درد عادت کرده ام»

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-

دانلود فیلم ۱۲۷ ساعت با لینک مستقیم

دانلود فیلم ۱۲۷ Hours 2010

دانلود با کیفیت BluRay 720p

لینک مستقیم

دانلود زیرنویس فارسی

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-

درصورت وجود مشکل در لینک های دانلود لطفا در بخش نظرات اطلاع بدهید. سپاس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.