اگر درکوه گم شدید چه باید بکنید؟

در روزهای فصل زمستان کوهنوردی از شرایط پرمخاطره ای برخوردار است. یکی از این خطرات گم کردن مسیر در حین اجرای برنامه های کوهنوردی است!!! (اگر درکوه گم شدید چه باید بکنید؟)

اگر درکوه گم شدید چه باید بکنید؟

اگر درکوه گم شدید چه باید بکنید؟

🗻 اگر در یک برنامه کوهنوردی مسیر خود را گم کردیم چکار کنیم؟

اگر تنها هستید: 🏃🏼

شوک ناشی از فهمیدن این مطلب که راه خود را گم کرده اید می تواند از لحاظ فکری شما را زمین گیر کند.اما به پیش آمدهای خوب امیدوار باشید و برای رویدادهای ناگوار برنامه ریزی کنید. مهارت ها و تمرین های زنده مانی خود را به یاد آورید زیرا کارآیی همین مهارت هاست که شانس موفقیت شما را بالا برده و اعتماد به نفس تان را نسبت به این که می توانید زنده بمانید افزایش می دهد.

🚫 اگر راه را به خوبی نمی شناسید و دیگران احتمالا تا به حال فهمیده اند که شما گم شده اید مکان فعلی خود را ترک نکنید و خونسرد باشید. معمولا بهتر است همان جا که هستید بمانید و پناهگاهی بسازید. این امر وقتی که از نظر غذایی در مضیقه هستید و یا آسیب جدی دیده اید مصداق بیشتری پیدا می کند.عدم حرکت و یک جا ماندن فرصت ذخیره انرژی را به شما می دهد. (اگر درکوه گم شدید چه باید بکنید؟)

🔥 اطراف خود را به دقت بررسی کنید. در صورت امکان آب پیدا کنید و فضایی جهت بر پا کردن آتش و همچنین جایی مناسب برای ساختن پناهگاه انتخاب کنید. به مقدار کافی چوب جمع آوری کنید. اگر ذخیره چوبی خوبی دارید همیشه آتش را برای علامت دادن احتمالی روشن نگه دارید.

🏡 هر چه سریعتر پناهگاهی ساده و مطمئن ساخته و کنار آن آتش روشن کنید.🔥

چگونه بر روی برف آتش روشن کنیم؟

💪🏻 پس از ساخت پناهگاه و تامین گرما برنامه ریزی کنید.طرح نقشه ای برای زنده ماندن، ترس را دورمی کند و روحیه و اعتماد به نفس شما را افزایش می دهد.

اگر به صورت انفرادی به کوه رفته اید:

🗺 خونسرد باشید وبا خونسردی تمام به اجرای نقشه خود فکر کنید. مکان فعلی خود را توسط نشانه های اصلی و با کمک قطب نما مشخص کنید. 🗺

🏠 پس از ساخت پناهگاه و اطمینان از وجود آتش برای علامت دادن، موقعیت خود را به دقت بررسی کنید. در ذهن خود تمام وسایلی را که همراه دارید لیست کنید. جیب های خود را خالی کنید. از تخیل خود کمک بگیرید که چگونه می توانید از وسایل موجود حداکثر استفاده را ببرید. 🔥 (اگر درکوه گم شدید چه باید بکنید؟)

🚫 قبل از مطابقت کامل با محیط اطراف و فراهم آوردن ملزومات اولیه زنده مانی مثل آب، غذا و پناهگاه به هیچ وجه مکان فعلی خود را ترک نکنید. با بی صبری و بی دقتی خطرات بسیاری به وجود خواهد آمد. (اگر درکوه گم شدید چه باید بکنید؟)

اگر درکوه گم شدید چه باید بکنید؟

🍔بلافاصله غذاي موجود را جيره بندي كنيد و حدالامكان از خوردن غذا در روز اول اجتناب كنيد. 🍒

💧مقدار آب همراهتان را جيره بندي كنيد. (البته اگر منابع آبي در دسترس هستند به هيچ وجه اين عمل را انجام ندهيد.)

🌭 مقدار غذاي خود را در هر وعده كاهش دهيد و غذا را آهسته آهسته بخوريد. (اگر درکوه گم شدید چه باید بکنید؟)

🎣 براي حيوانات كوچك دام بگذاريد و سعي كنيد گياهان خوراكي را پيدا كنيد تا جيره غذايي خود را كامل كنيد.

👨‍👩‍👦‍👦 اگر به صورت گروهی سفر می کنید:

👨‍👩‍👦‍👦گروه باید بلافاصله رهبری برای خود تعیین کند که مسئولیت های هر شخص را برای نجات گروه مشخص کند. همیشه سعی کنید مصمم باشید و از مهارت های تخصصی افراد گروه استفاده کنید.رهبر می تواند با افراد گروه مشورت کند ولی تصمیم نهایی را خود اتخاذ می کند.

رهبر هیچ گاه نباید ظاهری همراه با شک و تردید داشته باشد. 💪🏻

اگر درکوه گم شدید چه باید بکنید؟

🚫 مطمئن شوید که هیچ کدام از افراد جا نمانده اند. زیرا عقب ماندن از باقی افراد فرد را دچار ناامیدی می کند. تا حد امکان نباید سخنان مأیوس کننده گفته شود. اضطراب، سراسیمگی و دستپاچگی می تواند توسط یک رهبر خوب به حداقل برسد. (اگر درکوه گم شدید چه باید بکنید؟)

☝🏻️ معمولا در گروه ها مشکلاتی پیش می آید. این مشکلات می تواند ناشی از خستگی، گرسنگی، سرما و تقابل افراد و اختلاف در اتخاذ تصمیمات مهم باشد.

👬 روحیه کار تیمی را در افراد تقویت کنید و این مطلب مهم را یادآوری کنید که زندگی تمام افراد گروه بستگیبه تلاش تمام افراد گروه دارد. کار گروهی باعث بالا رفتن روحیه گروه می شود و این احساس که یک شخص حامی و یاور افراد دیگر است حس اتحاد و همبستگی افراد را بالا می برد.

نظر شما چیست؟ آسا شما تا کنون در کوهستان راه خود را گم کرده اید؟ به نظر شما اگر درکوهستان راه خود را گم کنیم چه اقداماتی را باید انجام دهیم؟ نظریات و تجربیات خود را با ما دیگر سلوچی ها در میان بگذارید.

 

🔗بخوانید:

چگونه بر روی برف آتش روشن کنیم؟+ویدئو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.